Slovo ředitele

   Vážení rodiče,

   v polovině nejkrásnějšího období v roce - letních prázdnin - mně končí druhé funkční období ředitele školy. Deset let jsem měl tu čest vést školu v našem městě. Velmi si cením toho, že v převážné míře jsme s Vámi - rodiči - našli společnou řeč při vzdělávání dětí nám svěřených.

   Naši žáci dosahovali velmi dobrých výsledků u přijímacích zkoušek, v celostátních testováních, v soutěžích. O tom hovoří přesně spočítaná čísla, která nikdo nemůže zpochybnit. Na tyto výsledky jsem hrdý. Rovněž jsme dovedli zcela bezproblémově pracovat s dětmi, kterým nebylo dáno tolik štěstí jako měli jejich spolužáci a měly určité zdravotní problémy. Slova díků jejich rodičů byla pro nás všechny tou nejkrásnější odměnou. Díky zřizovateli a určitým dotacím jsme proinvestovali velké množství peněz. Poslední akcí byla modernizace sedmi odborných učeben, které jsou (nejen podle mě) na vynikající úrovni. Je samozřejmé, že kromě technických záležitostí jsou nejdůležitější lidské zdroje.

   Chtěl bych rovněž všem rodičům a kolegům poděkovat za organizačně zvládnutý závěr školního roku, který si nikdo z nás ještě v únoru nedovedl představit. 

   Až se budou děti a učitelé po prázdninách vracet, uvědomíme si, že nic není v životě jaksi samozřejmé. Myslím, že naše školy už nebudou jako včera. Bude potřeba najít shodu, abychom navázali na učivo tam, kde skončilo, co a jak učit, co snad vynechat. Nebude to lehké, ale překážky se dají překonat. 

   Děkuji Vám, že jsem mohl s Vámi a Vašimi dětmi tolik let spolupracovat.

   Mgr. Roman Lebloch