Vídeň

V úterý 14. 5. jsme se žáky osmých a devátých tříd vyrazili na výlet do hlavního města Rakouska, Vídně. Naše exkurze byla určena zejména pro žáky, kteří se vyučují německý jazyk. I přesto, že jsme odjížděli dost časně, už v šest hodin ráno, nikdo z nás nezaspal.

 

První zastávkou ve Vídni byl nádherný zámek, v jehož pokojích se procházela nejen císařovna Sisi, ale i slavná Marie Terezie - zámek Schönbrunn. Se zámkem se pojí podivuhodná historie plná nečekaných zvratů, bojů a opětovného budování. Kromě milionového pokoje, zrcadlového sálu, kde Mozart objevil svůj talent, nebo Modrého čínského salónu, který pamatuje konec monarchie, ukrývá Schönbrunn i jiné architektonické skvosty, které mohli žáci vidět. Po procházce zámku jsme se vydali do zámeckých zahrad s kouzelnou fontánou.

 

Po procházce zámeckých zahrad jsme se posilnili drobným obědem a vyrazili jsme do centra města. Zde mohli žáci pozorovat řadu pamětihodností a v obchodech nebo restauracích zároveň mohli vyzkoušet svou znalost německého jazyka. Bylo možno vidět Dunajskou věž/Donauturm, díla architekta Hundertwassera, prošli jsme palácový komplex Hofburg. Zastavili jsme se samozřejmě i u dominantního chrámu sv. Štěpána/ Stephansdom apod.

 

Následoval rozchod, čas na nějaké nákupy, občerstvení a odpočinek. Poslední zastávkou měl být zábavní park Prater, na který se děti moc těšily. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme tedy navštívili nákupní centrum G3.

 

Myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že z Vídně jsme odjížděli příjemně unavení, s mnoha zážitky a s pocitem hezky stráveného dne.

 

Velká pochvala patří všem účastníkům zájezdu za reprezentativní chování.

Za pedagogické pracovníky Mgr. Silvie Ulrichová, Mgr. Martin Polách, Mgr. Ludmila Gahurová.

--
Mgr. Martin Polách
ZŠ Luhačovice

Created by Liceor .:.
Created by Liceor: