Projektové vyučování - POKOS - branný den - 7. ročník

Pátek 06.11.2015 8:00ZŠ Luhačovice

Úvodní oznámení + foto: Ing. Lenka Peléšková

Povinnosti občanů týkající se bezpečnosti státu - projektové dny

Ve čtvrtek 5. 11. a v pátek 6. 11. 2015 proběhly na naší škole projektové branné dny, které objasnily žákům problematiku přípravy občanů k obraně státu.

Ve čtvrtek se uskutečnil branný den pro 6. ročník. Krajské vojenské velitelství Zlín připravilo čtyřhodinový program. V prvních dvou vyučovacích hodinách absolvovali žáci přednášku s teoretickou částí a pak následovala praktická část, kde si vyzkoušeli protichemický oblek, vojenskou výzbroj a i střelbu na střeleckém trenažeru.

V pátek proběhl branný den pro 7. ročník. Centrum branných aktivit ve spolupráci s Brannou mládeží ČR si připravilo šestihodinový program. První čtyři vyučovací hodiny strávili na přednáškách s tématikou - systém armády ČR, povinnosti občana, bezpečnostní prostředí ČR a historie. Pak následovala atraktivní praktická část - střelba ze vzduchovky, hod granátem na cíl, překážková dráha v ochranné masce a taktická příprava s použitím airsoftu a laseru.

Všechny žáky branné dny zaujaly a odnesli si z nich cenné informace.

Ing. Lenka Peléšková